Vipbakim

Yeşil Çay İle Kirpik Uzatma Yöntemi

Yeşil Çay İle Kirpik Uzatma Yöntemi

Günümüzde kirpikler bayanlar için oldukça önemli bir hale geldiğinden dolayı yeşil çay ile kirpik uzatma yöntemi bayanlar için oldukça popüler hale gelmiş bir yöntem olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Uzun ve etkileyici kirpikler hem görsellik hem de genel göz güzelliği açısında odlukça etkilidir. Bayanlar kirpiklerinin daha uzun görünmesi için makyaj malzemelerine oldukça fazla para harcamaktadır. Yeşil çay ile hem daha az maliyetli hem de kalıcı kirpik uzunluğuna sahip olunabilmektedir.

Yeşil çay ile kirpik uzatma yöntemi hem tamamen doğal ve herhangi bir katkı maddesinin olmaması hem de uygulanmasının oldukça basit olması diğer kirpik uzatma yöntemlerine göre çok düşük maliyeti ve düzenli uygulanışındaki verimliliği neticesinde günümüzde bayanların en çok tercih ettiği yöntemlerin başında gelmektedir.

Yeşil Çay

Yeşil çay şifalı otlar kategorisinde sağladığı faydalar ile oldukça dikkat çekmektedir. Yeşil çayın siyah çaydan en önemli farkı üretim aşamasındaki oksijen tepkimeleridir. Yeşil çayda ise yapraklar toplanınca hızlı bir şekilde kavrulup kurutulur. Bu uygulama neticesinde siyah çayla oksijen tepkimeye girerken, yeşil çayda bu tepkimeye müsaade edilmemektedir. Bu anlamda yeşil çayda çok daha fazla antioksidan bulunmaktadır.

Yeşil Çay İle Kirpik Uzatma Tarifi

Yeşil çay kullanılarak yapılan uygulamalarda sağlanan başarı sonucu günümüzde yeşil çay ile kirpik uzatma tarifi çeşitlerine sıklıkla rastlanmaktadır. Bu tarifler içinde en etkili ve uygulanması en basit olanı ise şu şekildedir;

Malzemeler: 1 su bardağı su ve 1 yemek kaşığı yeşil çay

Yapılışı: Bir bardak su cezveye alınarak kaynamaya bırakılmalıdır. Daha sonra 1 yemek kaşığı yeşil çay eklenmeli bir taşım olacak şekilde kaynatılmalıdır. Ocaktan aldıktan sonra iyice soğuması için beklenmelidir. İyice süzülmesi için bir tülbent yardımı ile hazırladığımız yeşil çay süzülmelidir. Daha sonra pamuk yardımı ile göz kapakları ve kirpiklere yavaşça yaklaşık 3 dakika uygulanmalıdır. Daha sonra yüz soğuk su ile iyice yıkanıp durulanmalıdır. Ve bu uygulama ortalama 2 hafta devam ettirilmelidir. 2 hafta sonra daha büyük ve hacimli kirpiklerin farkı görülmeye başlanmış olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.