Vipbakim

Yüz Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır

Yüz Bakım Ürünleri Nasıl Kullanılır

Yüz bakım ürünlerinin birbirinden farklı kullanım şekilleri vardır. Bunun en büyük sebebi ise kullanım amaçlarının farklı olmasıdır. Cildin nem ihtiyacı için kullanılan ürünler, yaşlılık karşıtı ürünler, akne lekeleri vb. amaçlarla kullanılan yüz bakım ürünlerinin kullanım tarzları da haliyle farklılık göstermektedir.

Hangi ürünün ne zaman ve nasıl kullanılacağı bilinerek uygulanması daha sağlıklı olacaktır. Yüz bakım ürünlerini 18 yaş altı kişilerin kullanması uygun olmayabilir. Bunun için bir uzmandan bilgi almak şarttır.

Hangi Yüz Bakım Ürünü Nasıl Kullanılır? 

  • Gözaltı kremleri; gözaltındaki morluklar ve kırışıklıklar için kullanılmaktadır. Gözaltının hassas olması ve dar bir alan olması nedeniyle, az miktarda sürülmelidir. Parmak ucunuza az bir damla krem damlatmanız ve masaj yaparak uygulamanız etkili bir sonuç doğuracaktır.

  • Kırışık giderici kremlerin kullanım şekillerine bakacak olursak; bu kremler 30’lu yaşlardan itibaren kullanılır. Kırışıklıkları önlemeye yönelik olan bu kremler mutlaka düzenli olarak kullanılmalıdır. Kısa bir süre kullanacağınız kırışık karşıtı krem, etkili olmayacaktır. Geceleri uyumadan önce yüzünüzün her yerine uygulanacak şekilde sürülebilir.

 

  • Yüz nemlendiricileri her yaşta kişinin mutlaka kullanması gereken bir üründür. Yüzü nemli tutmak, pek çok kremle aynı sonucu doğuracaktır. Kuru ve gergin ciltlerde kırışıklıkların daha çabuk çıkacağı unutulmamalıdır. Bunun için nemlendirici kozmetik ürünler, her gün sabah ve akşam sürülebilir. Nemlendirici kremler; el, yüz ve boyun kısımları için ayrı ayrı üretilmektedir. Kullanmak istediğiniz alana uygun krem almaya özen gösterin. Duştan sonra ve el, yüz yıkandıktan sonra, cilt tekrar nemlendirilmelidir.

Yüz Temizleyici Ürünler Nasıl Kullanılır?

 Yüz temizliği her gün mutlaka düzenli olarak yapılmalıdır. Yüzünüzde siyah nokta ve akne oluşmasını istemiyorsanız, yüz temizleyici ürünleri mutlaka düzenli olarak kullanmanız gerekiyor. Yüz bakım losyonları, bu bakım için idealdir. Ayrıca günlük yüz temizleme rutininizi su ve sabın yardımıyla da yapabilirsiniz. Yüzünüzü kurutmayacak bir sabun bunun için yeterlidir.

 

Yüz temizleme işlemleriniz arasına düzenli olarak gerçekleştirebileceğiniz yüz bakım peeling işlemi koymanız cildiniz açısından faydalı olacaktır. Peeling akne oluşumunu engellerken, gözeneklerinizin açılmasına neden olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.