Vipbakim

Yüz Bakımı Evde Nasıl Yapılır

Yüz Bakımı Evde Nasıl Yapılır

Bakım kelimesi bir kadını en derinden etkileyen noktalardan bir tanesidir. Özellikle de kadınlar bakımlarını evde yaptıkları zaman çok daha fazla ilgilenirler kendileriyle ve aynı zamanda daha temiz hissederler ciltlerini. Bakım dediğimiz zaman, çeşidine göre de değişiklik gösterdiğini unutmamız gerekmektedir. Mesela kimi bakım türleri ayda bir kaç kere yapılırken kimi bakımlarda her gün yapılabilmektedir. Ama en ucuz yolu ve aynı zamanda en güvenilir bakım yolu evde bakım yapmaktır. Konu cilt olunca ve aynı zamanda yüz bakımı olunca elbette bir müddet tereddütte kalıyoruz. Ama evimizde yaptığımız doğal maskelerin de daha çok işe yaradığını görmüş oluyoruz.evde-cilt-bakimi-icin-onemli-noktalar

Her kadın kendi kendine bir şeyleri başarmak ister. Bakımda bunlardan bir tanesidir. Evde bakım yapacağınız zaman en önemli noktalardan bir tanesi kesinlikle cildinizi nemlendirmek olacaktır. Tabi bir diğer kural ise; cildi temiz tutmaktır. Kesinlikle makyajla yatmamalısınız, çünkü bu durum gözeneklerin tıkanmasına yol açarak cildinizde dönülmez sorunlar yaratabilir. Evde yapılan çeşitli doğal maskeler sayesinde cildinizi hem temiz tutabilir hem de doğal nem dengesiniz koruyabilirsiniz. Bunun için ise birçok doğal ev yapımı maskeden söz edilebilir. Eğer cildinizin erken yaşlanmasını ve yıpranmasını istemiyorsanız; çay, alkol, sigara ve kahve kullanımına dikkat etmelisiniz. Bunun dışında ise yüz bakımı evde nasıl yapılır, detayları inceleyelim.

Cildi Temizlemelisiniz

 • Cilt yapınıza uygun olan temizleyiciyi seçmek şu noktada en iyi çözümlerden birisi olacaktır.
 • Ama yapmanız gereken süreceğiniz yerleri ılık su sayesinde nemlendirmek olacaktır daha sonra ise; temizleyiciyi yüzünüze masaj yaparak 1 dakika boyunca uygulayabilirsiniz.
 • Tabi bundan önce göz makyajınız varsa onu temizlemelisiniz.
 • Yüzünüzü kurularken de ılık bir havlu tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır.

Peeling’i Uygulayın

 • Yüzünüze uygun olan ama hassas bir peeling seçmelisiniz. Daha sonra ise bu peelingi yüz bölgenize uygulamalısınız, tabi yağlı bölgelerinize biraz daha yoğun uygulayabilirsiniz.
 • En sonunda ılık suya batırılmış bir havlu yardımı ile yüzünüzü silebilirsiniz.

Yüzünüze Buhar Uygulayın

 • Yüzünüze buhar uygulamak istiyorsanız bunun için 2 çözü olduğunu bilin. Birincisi ılık suyu bir kaba yerleştirdikten sonra; bir havlu sayesinde yüzünüzü 2-3 kere uygulamanız. Havluyu ıslatıp yüzünüzde bekleteceksiniz. Burada yapmanız gereken şey ise; suyun çok sıcak olmamasına dikkat etmek olacaktır.
 • Bir diğer yöntem ise tencere veya demlikte kaynatılan su olacaktır. Bir miktar suyu kaynattıktan sonra; onu 10 dakika bekletmekten ve açıyı sizin ayarlayacağınız bir durumda, havlu sayesinde, yüzünüze 10 dakika buhara vermek olacaktır. En etkili buhar uygulaması yöntemlerinden bir tanesi de budur.

 

Maske Uygulayın

 • Yapmanız gereken şey cilt tipinize uygun olan bir maske almak ve olan talimatlara göre bunu uygulamak olacaktır.
 • Göz çevreniz hariç yüzünüzde kalan diğer bölgelere kullanarak yüz bakımını evinizde sonlandırabilirsiniz.
 • En son aşama olarak cildinize bir nemlendirici uygulamayı unutmamalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.