Vipbakim

Yüz İçin Adım Adım Evde Maske Hazırlama

Yüz İçin Adım Adım Evde Maske Hazırlama

Bakımlı, güzel, ışıl ışıl parlayan ve pürüzsüz bir yüze sahip olmak için çeşitli marka ürünlere bir sürü para vermenize gerek yoktur. Çünkü evde hazırlayabileceğiniz doğal maskeler ile istediğiniz cilt güzelliğine ulaşabilirsiniz. Cildinize maske uygulayabilmek için öncelikle cildinizi güzelce temizlemeniz gerekir. Cilt temizliğini çeşitli makyaj temizleme suları ile yapabildiğiniz gibi, zeytinyağı içeren sabunlarla da yapabilirsiniz. Cildiniz temizlenirken aynı zamanda nemlendirilmiş de olur. Yüzünüzü temizleme işleminden sonra maske uygulama işlemine geçebilirsiniz. Yüz için adım adım evde maske hazırlamakonusunda sizler için en sağlıklı maskeleri derledik.

Yoğurt Maskesi

Eğer yağlı ya da karma cilt tipine sahipseniz ve amacınız cildinizi temizlemek ve yumuşatmak ise bu maske size çok fayda sağlayacaktır. 1 kâse yoğurdu yüzünüze bir tabaka halinde sürün ve 20 dakika bekleyin. Sonrasında soğuk su ile yüzünüzdeki yoğurdu temizleyin. Yüzünüzü kurulama esnasında havlu yerine pamuk ya da peçete kullanmanız daha iyi olacaktır.

Yeşil Çay Maskesi

İçtiğiniz yeşil çay poşetlerini kesinlikle atmayınız. Çünkü onları faydalı ve basit bir maskede kullanacağız. 4-5 poşet yeşil çayı buzlukta 5-10 dakika bekletin. Sırtüstü uzanın ve göz çevrenize, alnınıza, yanaklarınıza yerleştirin. Belli periyotlarla poşetlerin yüzünüzdeki yerlerini değiştirin ve 15 dakika bu işlemi uygulayın. Uygulaması oldukça basit bu maske sonucunda cildinizin sıkılaştığını ve sizi daha genç bir görünüme ulaştırdığını göreceksiniz.

Domates Maskesi

Cildinizdeki sivilcelerden, siyah noktalardan şikâyetçiyseniz domates maskesi tam size göre. İhtiyacımız olan tek şey güzel kırmızı bir domates. Domatesi ortadan ikiye bölün ve iç kısmı yüzünüze değecek şekilde yerleştirin.  15 dakika bekleyin ve cildinizi temizleyin. Domatesin cildinize biriken suyu sayesinde sivilce ve siyah noktalarınız geçecek, sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde ulaşacaksınız.

Türk Kahvesi Maskesi

Türk kahvesini bir güzel yudumladık, sonrasında kedi kuş köpek derken falımıza da baktık. Şimdi telveyi çöpe mi dökeceğiz? Tabi ki hayır. Telveyi elinize alın ve yüzünüze güzelce masaj yaparak sürün. 15 dakika bekletin ve yüzünüzü yıkayın. Bu kuru olan telve yüzünüzde öyle bir nemlendirici etki sağlayacak ki buna siz bile şaşıracaksınız. Her gün bir fincan Türk kahvesi tüketmek kalp dostu olduğu gibi her gün bu maskeyi uygulamak da cildinizin dostu olacaktır. Tabi bu telveyi gözaltlarına sürmemeye özen gösterin. Bunun dışında aynanın karşısına geçin ve kusursuz cildinizin keyfini çıkarın.

Muz Maskesi

Cildi nemlendirmek ve cilt sağlığını korumak için 1 küçük muz, 1 tatlı kaşığı zencefil ve 3 tatlı kaşığı bala ihtiyacınız olacak. Muzu bir çatal yardımı ile ezin. Üstüne balı ve zencefili ekleyip güzelce karıştırın. Ardından cildinize masaj yaparak yedirin. 30 dakika beklemenin ardından yüzünüzde kan akışını sağlamak için yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.

Yüz için evde adım adım maske hazırlama konusunda derlenen tüm bu maskeleri uygulayabilirsiniz fakat bunların yanında stresli bir yaşam sürmemeye, alkol/ sigara kullanmamaya, bol su tüketmeye ve sağlıklı beslenmeye dikkat etmelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.