Vipbakim

Yüz Rengi Nasıl Açılır

Yüz Rengi Nasıl Açılır

Koyu renk cilt tonlarına sahip olanlar incelendiğinde bunların bir bölümünün cilt rengini açmak için çaba harcadığı görülür. Ancak bunun için tıbbi müdahaleler yapılmakla birlikte en doğal yöntem fondöten, pudra ve buna benzer ürünler kullanmaktır. Bunun yanı sıra renk tonunu eşitlemeye yarayan kozmetik ürünleri de bulunmaktadır.

Cilt rengini açarken her bölgenin eşit renklerde olmasına özen gösterilmesi gerekir. Örneğin yüz rengi açılırken boyun rengi açılmazsa ortaya komik bir görüntü çıkmaktadır. Bu nedenle yüz rengi ile boyun renginin birbiri ile uyumlu olmasına özen gösterilmelidir. Bu sayede istenilen cilt rengine sahip olmak mümkündür. Ancak kullanılan ürünlerin sağlığa uygun olmasına dikkat edilmesi gerekir.

Doğal Yöntemle Yüz Rengini Açmak

Cilt rengini doğal yollar ile açmak için çeşitli malzemeler bir araya getirilerek kür hazırlanır. Bu kür cilde düzenli aralıklarla uygulandığı takdirde verimli sonuçlar elde edilir. Bunun için süt, yoğurt, limon suyu, pirinç unu, meyan kökü özü ve bal gibi malzemeler temel olarak alınır. Bu malzemelerden her biri ile ayrı ayrı kürler hazırlanır. Hangisinin uygulanacağı ise kişinin tercihine bağlı bir durumdur. Ancak limon suyu ile hazırlanacak olan küre bakıldığında limon suyunun kuru cilde sahip olan kişiler tarafından kullanılmaması tavsiye edilir. Limon suyu kuru ve hassas ciltlerde yanma, kızarıklık, kuruluk, kaşıntı gibi durumlara neden olabilir.

Yoğurt İle Cilt Rengini Açmak

Bilindiği üzere laktik asit cilt rengini açmak için son derece faydalıdır. Laktik asidin yoğun olarak bulunduğu besin ise yoğurt olarak belirtilir. Cilt rengini ortaya çıkaran melaninler, laktik asitler ile tepkimeye girerek cildin daha açık bir renge sahip olmasına yardımcı olur. Bunun için yoğurt ile hazırlanan cilt maskeleri açık renk cilde sahip olmak için faydalıdır.

Yoğurt ile cilt rengi açmak için en kolay yöntem bir miktar yoğurda elinizi batırın ve daha sonra bunun yavaşça cildinize masaj yaparak uygulayın. Daha sonra yoğurt ciltte bir miktar bekletilir ve ardından bol ılık su ile güzelce yıkanır. Yoğurt maskesi her gün yüze uygulanabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.