Vipbakim

Yüz Sarkması Nasıl Engellenir? Etkili Çözüm Önerileri

Yüz Sarkması Nasıl Engellenir? Etkili Çözüm Önerileri

30’lu yaşlardan itibaren başlayan cilt sorunlarını önlemek için bazı detaylara artık daha fazla dikkat etmek gerekecektir. Özellikle cilt sarkmaları kişileri olumsuz etkiliyor. Daha genç ve sıkı bir cilt için doğru bakım önemlidir. Aslında cilt sarkması cildimize nasıl davrandığımızı, genetik özelliklerimizi, hastalıklarımızı ortaya çıkarıyor.

Aynı zamanda çevresel faktörlerin de cilt üzerinde etkisi büyüktür. Önemli olan erken müdahale ederek, doğal yöntemlerle bu sorunu engellemektir. Özellikle yaşam alışkanlıklarımızı değiştirerek, cilt sarkmasını önleyebiliriz. Zaman içerisinde cilt elastikiyetini ve gerginliğini kaybediyor.

Hücre alış-verişinde ve cilt neminde ortaya çıkan azalmaya dur demek mümkün değildir. Lakin alınan bazen önlemlerle bu durumu geciktirebiliriz. Özellikle de yer çekimine karşı koymak imkansızdır.

Bu durumlarda cilt gerginliğini kaybedecektir. Bazı detaylar bu noktada büyük rol oynuyor. Güneş ışınlarından doğru bir şekilde yararlanmak çok önemlidir. Sık kilo alıp vermek de cildin sarkmasına neden olan en önemli faktördür. Sigara ve alkol tüketimi de cilde büyük zarar vermektedir.

Stres ve uykusuzluk cildin hem sarkmasına hem de hızla yaşlanmasına neden olacaktır. Doğal yöntemlerle bu durumu olabildiğince geciktirmek mümkün. Öncellikle bol bol su içmek sağlıklı bir cilde sahip olabilmenin ilk koşuldur.

Küçük buz küplerini yüz ve boyun kısmına sürerek, o bölgenin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Limon içerdiği C vitamini sayesinde cildinizi sıkılaştıracaktır. Limon ekstresi ile yüzünüze hafif bir masaj yapabilirsiniz. Aloe veradan jel elde ederek cildinizde 15-20 dakika bekletebilirsiniz. Yarım salatalıktan elde edilen su da cilt gevşemesini önleyecektir.

Yatmadan önce cilt temizliğine mutlaka vakit ayırmak gerekir. Bunun için temizlenmiş bir cilde gülsuyu sürebilirsiniz. Ciltteki ölü deriden kurtulmak ve cildin daha sık görünmesi için peeling yapabilirsiniz. Yüz sarkmasını tamamen engellemek mümkün olmasa da bazı kolay yöntemlerle bu durumu geciktirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.