Vipbakim

Yüz serumları cildiniz için gerçekten faydalı mı ?

Yüz serumları cildiniz için gerçekten faydalı mı ?

Naomi Campbell, Olivia Wilde and Charlize Theron gibi dünyaca tanınmış ünlülerle birlikte serumların da adları sıkça duyulur oldu. 

Theron, bir İngiltere dergisine verdiği ropörtajda “En sevdiğim pizzadan bir dilim bile yemesem olur ama yüz serumum olmadan yapamam” demişti. Batıda, kadınlar yüz serumlarına neredeyse dua eder hale geldiler ve Hindistan’da da ithalatına yeni başlandı denebilir. Peki, yüz serumlarını bu kadar özel yapan nedir ve gerçekten faydaları bu kadar çok mudur ? Serum, jelimsi bir ürün olduğundan ve yüz ve boyunda bölgesel olarak kullanılabildiğinden, her cilt tipinde kolayca uygulanabilmektedir.

Bu jel yapı sayesinde, cilde losyonlardan ve nemlendiricilerden çok daha hızlı nüfuz eder. Hafif ve yağsız olmaları da her cilde uygun olmalarını sağlayan özelliklerinden biri olarak göz çarpıyor. Aslına bakarsanız, dermatologlar tarafından, özellikle cildi yağlı kimseler için mucizevi etkileri olduğu da bir çok defa belirtildi. Sadece sivilcelerle mücadelede değil, yağlı ciltlerin en büyük sorunu olan doğru nemlendiriciyi kullanma noktasında da vazgeçilmez oldukları iletiliyor. Yüz serumları, vitaminler ve yaşlanmayı geciktirici antioksidanlar bakımından da oldukça zenginlerdir.

Bütün bu özellikleri düşündüğünüzde, kırışıklıklar ve diğer cilt sorunları ile başa çıkmaya çalışan kadınların en büyük yardımcısı olduklarını söylemekte bir sakınca görmüyoruz. Ve sizlere, yüz serumunun doğru kullanımına dair ipuçlarını aşağıda iletiyoruz:

Yüzünüzü yıkayın ve temiz bir havlu ile kurulayın. Sadece bir damla serumu, yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Cildinizin serumu emmesi için biraz bekleyin.

Serumları günde sadece bir kez ve yatmadan önce kullanmalısınız.Yüz serumunu uyguladıktan sonra kesinlikle güneşe çıkmayın.Kullandığınız nemlendirici veya gece kremi ile bir damla serumu karıştırarak yatmadan önce yüzünüze uygulayabilirsiniz.Hassas yapıda bir cildiniz varsa, serumu yüzünüze uygulamadan önce yıkayın ve 15 dakika kadar bekleyin. Böylece yüzünüz çok daha iyi kuruyacak ve serumu tam kararında emecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.