Vipbakim

Yüz Temizleme Köpüğü Nasıl Kullanılır?

Yüz Temizleme Köpüğü Nasıl Kullanılır?

Bütün ciltlerin, cilt temizliği ve bakımı oldukça önemlidir. Özellikle gün içerisinde yaptığınız makyajı cildinizden arındırmak için mutlaka cildinizi temizlemeniz gerekmektedir. Bu amaçla kullanılan yüz temizleme köpüğü kullanışlı ve etkilidir.

Yüz temizliğinin yapılmadığı durumlarda ciltte bulunan gözenekler tıkanarak, siyah noktaların ve sivilcelerin yüzde oluşmasına neden olur. Bu sebeple yüz temizleme köpüğü sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa kullanılmalıdır. Böylece cildinizi daha temiz ve dinç hissedeceksiniz.

Yüz Temizleme Köpüğünün Kullanımı

İlk olarak yüz temizleme köpüğünün kullanımı için cildinizi su ile nemlendirmeniz gerekmektedir. Daha sonra köpükten bir miktar avucunuza sıkın. Yüzünüze dairesel hareketlerle köpüğü iyice yediriniz. Köpüğün göz ve ağız kısımlarınıza değmemesine özen gösteriniz. Göz ile temasında bol su ile durulayınız.

Günlük olarak aksatmadan yüz temizleme köpüğü kullanıldığında cildinizdeki biriken yağ ve kirleri arındırılırken, aynı zamanda sivilceler ve siyah noktalar için de önlem almış olacaksınız.

Bilindiği gibi yağlı ciltlerin diğer ciltlere göre daha fazla temizlenmesi gerekmektedir. Yağlı ciltlerde sivilce oluşumu ve parlama durumu çok fazladır. Kuru ciltlerde ise günlük olarak temizlik yapılmadığında cilt iyice kuruyarak, pul pul dökülmeye başlayacaktır. Nemsiz kalan ciltte erken kırışıklar meydana gelebilir.

Bu sebeple yüz temizliğinin düzenli olarak yapılması gereklidir. Aksi durumda, yüz temizleme işlemi aksatıldığında cilt sorunları ile karşılaşabilirsiniz. Cildinizi sabah akşamları temizlerseniz istediğiniz cilde kavuşacak ve kendinizi daha taze hissedeceksiniz.

Yüz Temizleme Köpüğü Hakkında

*Yüz temizleme köpüğünü kullanmadan önce şişeyi iyice sallayınız.

*Köpük kullanılmadan önce cildiniz ılık su ile temizlendiğinizden emin olun.

*Köpüğü sürerken dairesel hareketler ile masaj yapmayı ihmal etmeyiniz.

*Burun, ağız ve göz çevresine köpüğü dikkatli bir şekilde sürün.

*10 dakika bekledikten sonra cildinizi bol su ile temizlemeyi unutmayın.

*Yüz temizleme köpüğü tek başına kullanılmalıdır. Köpük kullanılırken ilaveten yağ, koku, limon suyu vb. malzemelerin karıştırılmaması gerekebilir. Karıştırıldığın köpüğün istenilen sonucun alınmayacağının unutulmaması gerekir.

*Yüz temizleme köpüğünün içerisine ayriyeten hiçbir karışım eklemeyiniz.

*Son kullanma tarihi geçmiş ürünleri cildinizde kullanmayın.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.