Vipbakim

Yüzdeki Benler İçin Doğal Çözümler

Yüzdeki Benler İçin Doğal Çözümler

Bilindiği üzere yüzdeki benler doğuştan ve ergenlik dönemine kadar da kılcal damarların çatlamasıyla beraber oluşabilecek bir durumdur. Aslen rahatsızlık değildir, fakat pek çok kişi ciltte bu tip şeyleri görmek istemediğinden dolayı bunlara bitkisel veya ameliyat ile bir çözüm önerisi bulmaya çalışırlar. Biz de bu konuda sizlere en net ve bilinçli çözüm önerileri ulaştırmak adına şimdi bazı tavsiyeler de bulunacağız.

Artık sunduğumuz bu tavsiyeler ile beraber yüzdeki benlerden kurtulmak ve bu durumu atlatmak mümkün olabilmektedir. Gelin, daha ayrıntılı bir şekilde bu durumu inceleyelim;

Benleri Yok Etmek İçin Bitkisel Çözümler

  • Benleri yok edebilmenin en etkili çözümü anasondur. Sadece rakı üretimiyle beraber bildiğimiz anason, aynı zamanda cilt lekelerine de en iyi şekilde fayda sağlamaktadır. Bir miktar kadar anason tohumu alın ve daha sonra küçük bir tencere içerisine su ekleyerek kaynatın. Bu kaynama işleminden sonra tohumları süzün ve suyunu ayırarak soğumaya bırakın. Soğuma işleminden sonra haftada 1 veya 2 defa kadar cildinize uygulamak kesin çözüm almanızı sağlayacaktır.
  • Arpa unu içerisine bir miktar su ekleyin ve hamur kıvamına dönüştürün. Daha sonra yüzünüze sürün ve 2 saat süresince uzanın. Yüzünüzü yıkayıp, haftada 1 kez kadar uygulamak sizlere kesin çözüm kazandırabilmektedir.
  • Biberiye tedavisi ile de kahverengi benlerden kurtulmak mümkündür! Genel olarak bu tip ürünler “zayıflama” için kullanılsa da, cilt lekeleri ve bakımı içinde tam anlamıyla kesin çözüm kazandırır. Bir tutam kadar sıcak su içerisine ekleyin ve kaynatın. 15 dakika kadar yüzünüze sürüp bekledikten sonra cildi yumuşatacak ve kahverengi benlerin etkisinden kurtulacaksınız.
  • Son olarak önerebileceğimiz bitkisel çözüm ise yoğurt ve karbonat karışımıdır. 1 yemek kaşığı yoğurt ve yarısı kadar karbonat ekleyerek haftada 1 gün, 45 dakika kadar cildinize sürüp yavaşça temizleme işlemi yapın.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Genel olarak benler pek çok kişiye sempatiklik katmaktadır. Bu sebepten dolayı da alınması pek önerilmez. Fakat var olan benlerin sıklığı söz konusu ise bu durumdan sebep alınma ihtimalini de doktorlar değerlendirebilir. Yüzdeki benler konusunda tavsiye ve öneri alabilme konusunda uzman bir hekime danışabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.