Vipbakim

Yüzdeki Kılcal Damarlara Etkili Doğal Çözüm Önerileri

Yüzdeki Kılcal Damarlara Etkili Doğal Çözüm Önerileri

Yüz bakımı ; Kış mevsiminde oluşan yüzdeki kılcal damarlar oldukça can sıkıcı bir durumdur Yüzdeki kılcal damarları ortadan kaldırmak için sizlere vereceğimiz kompresleri uygulayarak görünümünüzü güzelleştirin.

Aşağıda vereceğimiz bütün suları cildinizi temizledikten sonra yüzünüze uygulayın.

Kılcal Damarlara Bitkisel Çözümler

Limon Suyu

1 tane limonu alın suyunu sıkın yüzünüze günde 2 kez bu su ile temizleyin 15 dakika yüzünüzde beklettikten sonra organik gül suyu ile cildinizi temizleyin. Limon gözeneklerinizi sıkılaştırırken gül suyu da cildinize pembelik verir.

Kuşburnu Çiçeği Suyu

Kuşburnu direk vücuda alındığında da dışarıdan uygulandığında da cildi gençleştirir. 1 – 2 çorba kaşığı kuşburnu çiçeğini 1 bardak kaynar suda demleyin ve daha sonra süzün. Bu uygulamayı sabahları değil sadece akşamları yüzünüze sürün losyon cildinizde kuruduktan sonra gece kreminizi yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Ihlamur Suyu

1 çorba kaşığı ıhlamuru kaynayan 1 bardak suda bekletin ve daha sonra süzün çıkan suyu akşamları cildinize sürün 20 dakika kadar cildinizde bekletip ılık su ile cildinizi iyice yıkayın. Ardından cildinize nemlendiricinizi sürün. yüzde oluşan kırmızı lekelerin yok edilmesinde etkilidir.

At Kestanesi Kremi

2 – 3 çorba kaşığı at kestanesi ununu ve 2 – 3 çorba kaşığı badem yağını iyice çatalla karıştırın ve krem kıvamına getirin. Güzelce temizlediğiniz cildinize her akşam bu karışımı yedirin yarım saat kadar beklettikten sonra ılık su ile cildinizi iyice yıkayın. 1 ay süre ile bu karışımı yüzünüze uyguladığınızda yüzünüzde oluşan kırmızılıkların azaldığını devamlılık halinde tekrar oluşmadığını göreceksiniz.

Gelincik Suyu

1 bardak suyu cezveye koyun ve kaynatın içine gelincik yaprağından da 1 çorba kaşığı koyun bir iki kaynatıp ocaktan alın. Süzün ve soğumasını bekleyin. Günde iki kez sabah ve akşam bu su ile cildinizi temizleyin ardından günlük kreminizi uygulayın. Gelincik suyunun diğer faydası da cildin buruşup kırışmasını önlemede yardımcı olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.