Vipbakim

Yüzdeki Tüyler İçin Doğal Maskeler İle Etkili Çözüm

Yüzdeki Tüyler İçin Doğal Maskeler İle Etkili Çözüm

Yüzde tüy çıkması kadınların en büyük sorunlarından birisidir. Yüzün çeşitli bölgelerinde tüy çıkabilir. Özellikle çene ve alın kenarlarında tüy çıkması sıklıkla görülen bir sorundur. Bu sorunların farklı sebepleri vardır. Kalıtım bozukluğu bu sebepler arasında yer almaktadır. Annenizin yüzünde tüy olması sizi de etkileyebilir. Yüzün çeşitli bölgelerinde çıkan tüylerin sebeplerinden birisi de strestir. Çok yoğun stres dönemlerinde yüzde tüy çıkabilmektedir. Etnik köken ve kortizol hormonu da yüzde tüy çıkmasına neden olmaktadır. Menapoz dönemi de yüzde meydana çıkan tüylere neden olabilmektedir. Yüzdeki tüylere etki eden doğal maske tariflerini yazımız vasıtasıyla bulabilir ve yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Yüzdeki Tüyler İçin Leblebi Tozu Maskesi

Yüzdeki tüylere iyi gelen ürünlerden birisi de leblebi tozudur. Leblebi tozu ile birlikte maske hazırlayabilir ve kullanım yapabilirsiniz. Maskeyi hazırlamak için 2 yemek kaşığı leblebi tozu, 1 yemek kaşığı süt kreması, 2 çay kaşığı süt ve 1 çay kaşığı zerdeçal kullanımı yapılmalıdır. Tüm bu malzemeleri alın ve bir kabın içine katın. Daha sonrasında bu karışımı tüm yüzünüze sürün ve 20 dakika boyunca kurumasını bekleyin. Sonrasında da yüzünüzü ılık su ile temizleyin. Yüzünüzü durularken banyo lifi kullanımı yapmanız daha etkili bir sonuç ortaya çıkaracaktır. Karışımı haftada 2 ya da 3 kere uygulamanız yeterli olacaktır. Bu şekilde kullanım ile 1 ay içinde yüzünüzdeki tüylerden kurtulabilirsiniz.

Mısır Unu Maskesi ile Maske Yapımı

Yüzünüzde çeşitli nedenlerden dolayı ortaya çıkan tüylerden kurtulmak istiyorsanız mısır unu kullanarak maske yapabilirsiniz. Mısır unu maskesi kullanımı için 1 çay kaşığı mısır unu, 1 yumurtanın akı ve 1 çay kaşığı şeker malzemeleri gereklidir. Maskeyi hazırlamak için tüm malzemeleri bir kabın içine alın ve sonrasında karıştırın. Karışımı daha sonrasında cildinize uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra maskeyi temizleyebilirsiniz. Bu maskeyi haftalık olarak iki kere uygulamanız uygun bir  seçim olacaktır. Bu karışımı düzenli olarak kullanmanız gereklidir. Bu karışımı haftada iki kere kullanmanız ile birlikte kısa süre içinde tüyler yok olacaktır.

Şeker ile Hazırlanan Ağda Maskesi

Yüzünüzde çıkan tüyleri normal ağda ile almak önerilmemektedir. Bu şekilde tüyleriniz çok daha fazla bir hale gelecektir. Bu tüylerden kurtulmak için kullanabileceğiniz malzemeler arasında 2 çay kaşığı toz şeker, 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı temiz su yer almaktadır. Karışımı hazırlamak için hepsini derin bir kabın içine alın ve karıştırmaya başlayın. Daha sonrasında karışımı mikrodalga fırına atın ve kahverengi baloncuk çıkana kadar bekleyin. Hazır hale gelen karışımı ılık bir hale geldikten sonra tüy olan bölümlere sürün. Sonrasında ağdayı çıkarabilirsiniz. Yüzdeki tüylere etki eden doğal maske kullanımı ile çok daha kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.