Vipbakim

Yüzünüzü Daha İnce Göstermenin Püf Noktaları

Yüzünüzü Daha İnce Göstermenin Püf Noktaları

Şuanda insanların yaşam tarzlarını incelediğimizde hareketsiz bir yaşam sürdüklerini görürüz. Aynı zamanda düzensiz ve sağlıksız beslenme, hamilelik gibi durumlarla hareketsiz yaşam birleştiğinde maalesef ki bize kilo alımı olarak geri döner. Bu kilo alımını vücudumuzun herhangi bir yerinden fark etsek de, alınan kiloların yüzümüze de yansıması kaçınılmazıdır. Bu noktada vücudumuzda, daha önemlisi yüzümüzde bazı küçük oyunlar oynamak isteriz.

Günümüzde iş alımında, okul hayatımızda vs. dış görünüş bir hayli önem kazanmıştır. Bu doğrultuda kıyafet seçimi, makyaj yapımı, saç modelleri de değişim göstermiştir. Bu değişimde en büyük rolü makyaj yapımı üstlenmiştir. Makyaj konusunda yeni yapım teknikleri ortaya çıkmıştır. Bu aşamada trend,”yüz nasıl ince görünür?” Sorusuna cevap arama amacıdır. Bununla ilgili birçok insan farklı yollar denemiştir. Aynı zamanda farklı saç kesimi ve modelleri ile yüzü ince göstermek mümkün kılınmıştır. Bu yazımızda “yüz nasıl ince görünür?” sorusuna cevaplar arayacağız.

Makyaj uygulaması ile yüzü ince gösterme

Kontür uygulaması son zamanlarda çok tercih edilen bir uygulamadır. İlk olarak cilt tipine uygun( kuru, yağlı, karma) bir temizleyici ile cilt temizliği yapıldıktan sonra yine cilt tipine uygun bir tonik ile gözeneklerin sıkışması sağlanır.  Yüzü ince gösterme amacına yönelik uygulanacak ilk adım cilt renginden koyu bir tonda fondöten kullanımı olmalıdır. Fondöten gözaltlarına uygulanmadan sadece yanaklara ve alın kısmına uygulanmalıdır. Devamında daha aydınlık bir görünüm elde etmek için burun kemiği boyunca, elmacık kemiklerine ve dudak üstüne aydınlatıcı uygulanmalıdır. Koyu renk fondöten ve daha açık renk aydınlatıcı kullanıldığından renk geçişleri için fondöten fırçası kullanılır. Böylece daha doğal bir görünüm elde edilir.

Farklı Saç Kesimi İle Yüzü İnce Gösterme

Saç kesimini katlı yaptırmak, özellikle katları yüzün ön kısmında yoğun bir şekilde kullanmak yüzü daha ince gösterme konusunda bir hayli yardımcı olacaktır. Yuvarlak bir yüze sahip kadınların kâkül kullanmak yerine perçem kullanmaları daha doğru olacaktır. Yine de kâkül yaptırmak isteniyorsa, bu dağınık bir kâkül olmalıdır. Bu şekilde de ince bir görünüm elde edilebilir. Bir püf nokta da saçları düz kullanmak yerine hacimli, dalgalı şekilde kullanmaktır. Çünkü düz kullanılan saçlar yanaklara yapışır ve olduğundan daha yuvarlak bir görüntü oluşturabilir.

Saç Boyama Uygulamalarındaki Değişiklik İle Yüzü İnce Gösterme

Saça gölge uygulaması yaptırmak da yüz nasıl ince görünür sorusuna bir cevaptır. Farklı tonları kullanarak renk oyunu sağlayabilir, bu şekilde yüzü daha ince gösterebilirsiniz. Ayrıca parlak, keskin renkler de yüzü ince gösterme konusunda yardımcıdır.

Son olarak saçı çene hizasında atkuyruğu toplamak da bize bu konuda yardımcı olacaktır. Atkuyruğu yaptıktan sonra maşa ile hafif dalgalar yaparak doğal bir görünüm elde etmiş oluruz.

Bahsedilen yöntemlerden herhangi birinin kullanılması durumunda işlem sonrası bakım mutlaka yapılmalıdır. Uygulanan makyaj sonrası cilt temizleme, saç kesimi ve boyama işlemi sonrasında uygulanacak bakım kürleri ihmal edilmemelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.