Vipbakim

Yüzünüzü Kışa Hazırlamak İçin Yapılması Gerekenler

Yüzünüzü Kışa Hazırlamak İçin Yapılması Gerekenler

Yüzünüzü kışa hazırlamak  kötü hava şartları olacağı düşünülürse önemli bir durumdur. Direnç sağlanması demek cildinizin daha iyi olması demektir.

Güneşe Sınırlı Çıkın

Yüzünüzü kışa hazırlamak için yapılması gereken en önemli durumlardan biri  güneşten uzak durmaktır. Yaz dönemi olduğu için uzun saatler güneşlenmek isteyebilirsiniz. Ancak, cildinize en çok zarar veren nedenlerden biri fazla ve korunma kremi olmadan güneş altında kalmaktır.  Zararlı ışınlar cildinizin gerilmesine,   lekeler olmasına, alerji tahrişe neden olur.   Ayrıca kırışıklıklar da güneşle beraber görülür. Kış aylarında cildinizin daha iyi soğuk havaya direnç göstermesi için bu önemlidir.

Cilt Maskeleri Yapın

Yüzünüzü kışa hazırlamak  için maskeler en iyi yöntemlerden biridir. Bunun da temel nedeni, cilt yapısında canlandırıcı, yeniden yapılandırıcı bir etki görülmesidir.  Maskeler cildinizi onarır, yeniden yapılandırır ve besler. Bu nedenle kış aylarına birkaç hafta önceden maske ile başlayabilirsiniz. Ne gibi maskeler olacağına bakılırsa da doğal içerikli maskeler olabileceği gibi kil maskesi, koyun plasentası maskesi gibi kozmetik markalara ait ürünler de görülebilir.

Cildinizi Nemsiz Bırakmayın

Kış aylarında cildi korumak için cildinizin direncini yükselten uygulamalar yapmak gerekir. Bu nednele direnci en çok besleyen nemi eksik etmemek gerekir.  Nemlendirici ürünleri tonik sonrasında kullanarak bunu yapabileceğiniz gibi beslenmeniz, su tüketiminizle de sağlayabilirsiniz.  Cildinizde nemin her zaman olmasını sağlayan bir özellik,  su tüketimini gerektiği kadar yapmaktır. Ayrıca sebze ağırlıklı beslenmek de önemlidir.

Spor Yapın

Sporu sadece kış aylarına hazırlık için değil her zaman cildinizin sıkı kalması için alışkanlık haline getirebilirsiniz. Kendi yapabildiğiniz, sevdiğiniz bir sporu rutin şekilde yapmak daha sıkı bir cilt görüntüsü oluşturur. Sporla beraber kan akışı hızlanır ve cilt yenilenme hızı artar.  Bu da epey avantajdır.

Dudak Koruyucusu Alın

Yüzünüzü kışa hazırlamak  için dudakları unutmamak gerekir.   Malzemeler varsa kendiniz  yapabileceğiniz gibi kozmetik markalarından ya da eczanelerden dudak koruyucu ürünler alabilirsiniz. bu şekilde çatlamaların önüne geçersiniz. Kuru ve soğuk hava rüzgarla da birleştiğinde ciddi şekilde çatlamalara neden olabilir. Engellemek için bu son derece önemlidir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.