Vipbakim

Hızlı Kilo Vermek İçin En Etkili Zayıflama Yöntemleri

Hızlı Kilo Vermek İçin En Etkili Zayıflama Yöntemleri

Yaz geldi düğünler, davetler, deniz, acil zayıflamanız gereken sezon. Geç kalmış değilsiniz bugün bunun için en uygun gün. Kendinizi harika görüyor olabilir aynaya baktığınızda kendinizi beğeniyor olabilirsiniz fakat bedeninizde yağ fazlalığı varsa bu konuda sağlık açısından dahi zayıflamayı ertelemeyi bırakmalısınız. Kilo verirken kendinize koyduğunuz hedefler 5 -10 yıl öncekiler değil 6 ay öncekiler olmalı. Büyük hedefler sizi korkutabilir. Kendinizi olamayacağınız biri gibi hayal etmeyin. Küçük hedeflerle başlayın ki emin adımlarla hedefinize ulaşın. Zayıflamanın en büyük katkılarından biri aktivitelerdir. Ne kadar zaman harcayabilirsiniz ona odaklanın ve bu hareketliliği gün içerisinde mutlaka uygulayın.

 

Acil Zayıflama Yöntemleri

Yapmanız gereken liste

1 ) Plan ve acil program

2 ) Tarih

3 ) Ailenizin ya da ev arkadaşınızın sonsuz desteği

 

1 ) Acil Zayıflama için Tarih Belirleyin: Öncelikler tarihinizi ertelemeyin. Bugün bu yazıyı okuduğunuzda doğru gün zaten karar vermiş ve bu yazıyı açmışsınız. Siz hazırladığınız programa uyun tartıya çıktığınızda değişim görmeseniz de bu düzenden ayrılmayın. Ertesi gün daha çok gayret gösterin ve azimli olan hırsı elden bırakmayın.

 

2 )Acil Zayıflama  Plan ve Programı: Hedef olarak kendinize ayıracağınız 3 haftalık bir zaman ayarlayın. Yapacağınız aktiviteyi ya da aerobiği seçin. Zorlanmıyorum derseniz haftanın 5 günü spor yapın. Bu 5 günü 3’e bölün bunun 2 günü kısa 15’er dakikalık hızlı hareketler, 2 günü 30 – 40 dakikalık yürüyüş, koşu ve bisiklet hareketleri, son 1 günü ise bir saat egzersiz yapmaya çalışın ve kendinizi sürekli olarak zorlayın. Haftada 3 kere belirli tek yiyecekler tüketin bu sizi zorlayabilir ama bunu kalsiyum protein ve vitamin olarak eşitleyin. Yemek aralarında yani ara öğünlerde bir şey tüketmemeye özen gösterin. Kendinizi bu konuda tutmak zorundasınız. Mantıklı ve iradeli olmaya özen gösterin. Şekerli ve kızarmış ( patates, tatlandırıcı ve şeker içeren mamüller ) yiyecekleri tüketmeyin. Şekerli gıdalar tüketmek istediğinizde hafif tatlılar ya da meyve en kötü süt tatlılarını tercih edin. Sofradan asla tam doyuş olarak kalkmayın. Mideyi küçültmemiz şart.

 

3 ) Hızlı Zayıflamada Çevre Desteği Önemli: Ailenizin size olan desteği çok önemli. Ailenizin size olan desteği çok önemli. Çünkü yapılan yemeklere annenizin koyduğu yağ ya da arkadaşınızın dışarıda yemek teklifi sizi sandığınızdan fazla etkiler.

 

Tek yapmanız gereken bu beslenme ve davranış şeklini hayatınızın yaşam biçimi haline getirmek. Zamanla buna alışacak ve çok yeme isteğinizi bastıracaksınız. Unutmayın bu sizin kendinize verdiğiniz en güzel ödül.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.