Vipbakim

Kahve İle Kilo Vermenin Yolları

Kahve İle Kilo Vermenin Yolları

Birçok kişi gibi, mümkün olduğunca çabuk bir kaç kilo vermek isteyebilirsiniz. Bazı insanlar, kahveyi bir diyet yardımı olarak öneriyorlar ancak kilo verme planında kahve ve kafeinin rolü çok tartışılıyor. Kafein, biraz kilo vermenizi veya kilo almayı önlemenize yardımcı olabilir, ancak ağırlığınızı kaybetmenize veya kalıcı olarak saklamanıza yardımcı olamaz; Bununla birlikte, makul bir şekilde kahve içip sağlıklı bir diyet ve egzersiz rejimi ile birleştirerek kilo verebilirsiniz.

Kahve, Sağlıklı Miktarlarda İçilir

Biraz kahve uzunca bir yol kat ediyor. İştahınızı geçici olarak baskı altına alabilir ve çok az kalorili yanmayı uyarabilir. Ancak aşırı kahve tüketimi stres seviyelerinin artmasına ve uykusuzluğa neden olabilir, bu da her ikisinin de aşırı yeme içerebilir. Günde sadece 1 veya 2 bardak tamamen kafeinli kahve, kilo vermenize yardımcı olabilir. Toplamda günlük 400 miligramdan fazla kafein bulundurmamalısınız. Bu, dört fincan demlenmiş kahve, 10 kutu kola veya iki enerji içeceği eşdeğerdir. Bir fincan siyah kahve sadece 2 kaloriye ve yağ içermez. Soda ve enerji içecekleri gibi içecekler kalorisi yüksek olabilir veya kilo kaybınızı engelleyebilecek şeker kamışa sahip olabilir.

Kahve Saatlerinizi Boşaltın

Kahve içmenin en fazla kilo vermeye yarayan faydalar elde etmek isterseniz, alımınızı gün boyunca uzatmayı düşünün. Bu sadece size iş yerinde veya egzersiz sırasında ek bir güç kazandırmakla kalmaz, aynı zamanda gıda isteklerini de bastırabilir. Mümkün olduğunca günlük limitlere uyun. Örneğin, günde 4 fincan kahve içebilirseniz, öğleden sonra bir fincan, bir öğle yemeğinde, bir öğleden sonra ve bir fincan akşam yemeğinde olabilir. Size en uygun olanı görmek için zamanlamayı yapın.

kahve ile kilo verme

Egzersiz Yapmadan Önce Kahveleri Yudumlayın

Kahve, termogenezi uyarabilir, bu da vücudun yiyecekleri sindirmekten ısı ve enerji kazandırdığı anlamına gelir. Ekstra kalorilerin kaybına neden olabilir. Bir egzersizle birlikte kahve yudumlayarak, vücudunuzun daha fazla kalori ve yağ yakmasına yardımcı olabilirsiniz. Bir egzersiz ile en iyi sonucu elde etmek için kahvedeki 200 mg kafeini tüketin. Bu bir yerdeki orta bir Americano ya da küçük düzenli demlenmiş kahveye eşdeğer bir şey olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.