Kilo Verdiren Kürler

Kilo problemi artık sadece ülkemizde değil dünya genelinde de büyük bir sorun haline geldi. Kilo alımı çeşitli kalp hastalıklarını, diyabet hastalığını vs. tetiklemektedir. Kilonun fazla olması nefes almada güçlük yaşanması da sebep olmaktadır. Kilo verme konusunda yapılacak ilk şey sağlıklı bir diyet programı oluşturmaktır. Bunun için mutlaka bir diyetisyenden yardım alınmalıdır.

Çünkü kişinin vücudundaki yağ, kas oranına, metabolizma hızına göre bir program yapılmalıdır. İyi bir diyet programı spor ile desteklenmelidir. Kilo vermek için diyet bir noktaya kadar yeterli olsa da spor ile desteklenmezse vücutta sarkmalar gözlenecektir. Diyet ve spora ek olarak zayıflamak için kürler de uygulanırsa sonuca kısa zamanda ve sağlıklı bir biçimde ulaşılır.

Doğal ve Basit Çözümler

  • Zayıflamak için yapılacak kürlerin ilk amacı vücuttaki ödemi atmaktır. Çünkü vücudunuzda ödem olması şişkinlik hissi yaratır ve huzursuz olursunuz, bunun yanında da tartıda sürekli artış görebilirsiniz. Bunun için ilk kürümüz; müthiş ödem söktürücü maydanoz kürü. Birçok kişi tarafından denenmiş ve başarılı sonuçlar alınmasını sağlamış olan bu kürün malzemeleri; yarım demet maydanoz, 1 adet sade maden suyu, 1 elmanın yarısı ve limondur. Maydanoz güzelce yıkanır. Dilerseniz elmayı kabuklu bir şekilde kullanabilirsiniz. Tüm malzemeler mutfak robotuna konur ve iyice öğütülür. Posalı bir içecek kıvamına geldiğinde kürünüz hazırdır. Sabah ve akşam yemeklerinden önce olmak üzere günde 2 kez aç karnına tüketebilirsiniz. Kullanılan maden suyu gerekli mineralleri almanıza, limon yağ yakmanıza, maydanoz idrar söktürmede yardımcınız olma konusunda ve elma gerekli vitaminleri karşılamada görev alır. Düzenli kullanımda etkisini fazlasıyla göreceksiniz. Kullanım süresi yoktur istediğiniz kadar bu kürü uygulayabilirsiniz.
  • Kürlerin ikinci amacı ise yağ yakımını sağlamaktır. Bunun için de göbek yağlarını eriten yoğurt kürünün kullanımı oldukça yaygındır.1 kâse yoğurdun içine 1 çay kaşığı tarçın, 1 çay kaşığı toz zerdeçal ve 1 çay kaşığı toz zencefil koyup karıştırın. Herhangi bir mide hastalığınız yoksa her gece düzenli olarak yatmadan bu yoğurt kürünü tüketin. Burada püf nokta b yoğur küründen sonra bir şey tüketmemektir. Düzenli kullanımda göbek yağlarınızın eridiğini fark edeceksiniz. Kür yapımında kullanılan zencefil ve zerdeçalın tadını sevmezseniz yoğurdun içine 1 çay kaşığı pul biber, yarım limon suyu da karıştırabilirsiniz. Aynı etkiyi gösterecektir.

Bedeninize İyi Davranın

Diyet, spor ve bu zayıflamak için kürler dışında moralinizin her daim yüksek olması gerekir. Kilo vermek bir süreçtir ve bu süreçte sabır, irade en önemli hususlardır. Kendinizi kilo veremeyeceğinize inandırırsanız uygulayacağınız hiçbir yöntem kilo vermenizde etkili olmayacaktır. Ayrıca kilo verme sürecinde tek bir besin grubuna bağlı kalmamalısınız. Bu süreci çeşitli kürler, detoks suları ile desteklerseniz amacınıza daha sağlıklı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Önce sağlık, sonra güzellik!

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top