Vipbakim

Kısa Zamanda Nasıl Fit Olunur

Kısa Zamanda Nasıl Fit Olunur

Biz kadınların son kullanma tarihi asla geçmeyen hayallerinin başında gelir fit bir vücuda sahip olmak ve bu hayalin peşini kolay kolay bırakmayız. Bazı Pazartesi sabahları tüm enerjimizi toplayarak kısa zamanda nasıl fit olunur sorusunun cevabını aramaya başlarız.

Fakat önemli olan bulduğumuz cevabı uygularken ne derece kararlı, disiplinli ve özgüvenli bir duruş sergileyebileceğimiz. Yoksa kısa zamanda fit olmanın birbirinden farklı ve işe yarayan reçeteleri vardır. Önemli olan belirlenen hedefe ulaşana dek uygulamadan vazgeçmemek, kolay pes etmemek.

O halde kısa zamanda nasıl fit olunur, bir de bizden dinleyin. Sizin için alternatif çözüm önerileri sunuyoruz.

Fit Olmanın Altın Kuralları

  • Abur cubur ve kızartma devrini, bir daha açılmamak üzere tamamen kapatın. Tam tahıllı gıdalar devrine geçin.
  • Akşam 7 kuralını asla atlamayın. Akşam saat 7’den sonra midenize hiçbir yeni gıda girmesin. Dayanamıyorsanız, mideniz kazınıyorsa en fazla meyveli yoğurt (ev yapımı olmak kaydıyla) yiyebilirsiniz.
  • Öğünlerinizi düzenli ve dengeli olarak fakat az miktarlarda almanız ve bu sistemi bir yaşam tarzı haline çevirmeniz önemlidir. Diyet yapıyormuş gibi değil de yaşam biçiminiz buymuş gibi davranın. Psikolojik olarak kendinizi buna hazırlarsanız diyetin bittiği ve yeniden çikolatalarla, hamur işleriyle buluşacağınız zamanı iple çekip emeklerinizi ziyan etmezsiniz.
  • Su yaşam kaynağıdır, su şifadır. Hemen her türlü hastalığa iyi geldiği gibi, tüm diyetlerin de ayrılmaz bir parçasıdır.  Bol ve sürekli su için. Vücudunuzun su ihtiyacı günlüktür, ona ihtiyaç duyduğu suyu her gün düzenli olarak vermelisiniz.
  • Hareket etmekten, yorulmaktan kaçınmayın. Ne kadar çok hareket ederseniz kaslarınız o kadar çalışır ve o derece fit kalırsınız. Hareketsiz, hantal bir yaşam biçiminin sizi hayal ettiğiniz o görünüme kavuşturma ihtimali sıfırdır.
  • Spor yapın. Hemen her türlü egzersizi düzenli olmak kaydıyla yapabilirsiniz. Haftanın belli gün ve saatlerini bu işe ayırın. İlla bir spor salonuna gitmeye gerek yok. Evde ağırlık kaldırın. Bisiklete binin, bol yürüyüş yapın… Esneme egzersizlerini de ihmal etmeyin.
  • Her daim dik durmaya çalışın. Bedeninize en iyi gelen duruş budur. Kendinizi fit olduğunuza inandırın ve kendine güvenin önemli bir göstergesi olan dik duruşu alışkanlık haline getirin. Hem fiziksel olarak en doğru duruş budur ve hem de psikolojik açıdan size destek olacaktır.
  • Son olarak hayatınızdaki en fit görünümlü kız arkadaşınızla daha sıkı fıkı vakit geçirin. O sizin rol modeliniz olsun, çıkmak istediğiniz bu fit olma yolunda sizin teşvik edici unsurunuz olsun.

Kısa zamanda meselesine gelince aslında kural çok basit; tüm bu maddeleri ne kadar hızlı ve eksiksiz yerine getirirseniz o kadar hızlıca fit bir bedene sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.