Vipbakim

Neden Kilo Veremiyorum

Neden Kilo Veremiyorum

Neden kilo veremiyorum diye merek ediyormusunuz? Bazı kişiler ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar kilo verememekten şikayetçiler. Su içsem yarıyor diyen kişiler sağlık kontrollerinden mutlaka geçmelisiniz. Çünkü bunun altında yatan başka nedenler olabilir.

Neden kilo veremiyorum veya Neden kilo alıyorum diye soruyorsanız vipbakim.net olarak yazdığımız makaleye bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Kilo Verememenin Başlıca Sebepleri

Uyku Düzensizliği Kilo Vermeye Engel

Uyku düzensizliği; az veya çok uyumak kilo alımını kolaylaştırıyor. Gece geç saatlere kadar uyumamak hormon sistemini bozduğundan sürekli olarak yeme isteği ortaya çıkar doğal olarak iştah açılır ve mide büyür.

Sakinleştirici İlaçlar Kilo Aldırıyor

Doktor tavsiyesi veya gidip bilinçsizce kullanılan ilaçlar maalesef kilo alımını sebep oluyor. Eğer kilo almanızın sebebini artık ilaca bağlıyorsanız mutlaka doktorunuza danışıp ilacınızın değişimini talep etmelisiniz. Sakinleşmek için alınan ilaç kilo alımında hiçbir işe yaramaz. J Şişman olmak yeterince sinir bozucu iken.

Steroidler

Bu ilaçların kilo alımında kesinlikle etkisi çok. İştahı açan ve vücutta suyu tutan bu ilaçlara mutlaka dikkat edin.

Stres Gerginlik Kilo Vermenin Önünde Çok Büyük Engel

Kortizol stresle birlikte ortaya çıkan iştah arttırıcı bir hormon. Yani stresli olduğunuz zamanlarda bu hormonun nüksetmesi kilo alımını hızlandırıyor.

Doğum Kontrol Hapları Kilo Aldırır

Doğum kontrol haplarının kilo aldırıcı etkileri minimum olsa da bazı kişilerde uzun vadeye yayılabiliyor. Kilo almanızın sebebi olarak bu hapları görüyorsanız doktor tavsiyesi ile ilacınızı değiştirmelisiniz.

Düşük Kalorili Diyetler Kilo Aldırır

Düşük kalorili diyetler kilo verdirmez aksine kilo aldırır. Metabolizma hızını yavaşlatan düşük kalorili yiyecekler siz az yediğiniz halde sizi kilo olarak geri dönecektir.

Menopoz Dönemi

Menopoz döneminde kilo aldım tanısı yanlış bir kavramdır. Çünkü kişiler yaş ilerledikçe metabolizma hızı yavaşlar ve doğal olarak kilo almaya başlarlar. Kişiler bir önceki yıl ile bir sonraki yıl aynı kiloda olmayı beklememeliler bu durum bağışıklık sisteminin zayıflaması ile alakalıdır.

Hipotiroid

Her türlü egzersiz yapıyor ve az yiyorsunuz ama yinede kilo ile başınız dertte. Mutlaka bir uzmana gidip troid bezlerinizi kontrol ettirmeniz gerekiyor. Çünkü troid bezleri kişide yorgunluk ve kilo alımı sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.