Vipbakim

Sirkeli Su İçmek Zayıflatır Mı?

Sirkeli Su İçmek Zayıflatır Mı?

Çağımızın en çok ilgi gören konusu zayıflama yöntemleri diyebiliriz. Çünkü çoluk çocuk, genç yaşlı demeden herkeste bir zayıflama sevdası baş göstermiş durumda. Aslında dengeli ve düzenli beslenilse zayıflamaya ihtiyaç bile duyulmayacak. İlla zayıflamak isteyenler de kendileri bilinçsiz diyetler yapana kadar diyetisyene giderek bilinçli diyet yapabilirler.

Ancak yok illa ben kendim zayıflarım diyorsanız da öyle ağır diyetlere girmek yerine bir kaç küçük zararsız dokunuşla zayıflamayı deneyebilirsiniz. Mesela su içmeyi çoğaltmak, ekmek yerine doyurucu olan  süt yoğurt gibi ürünleri tüketmek, biraz da egzersiz yapmak gibi küçük tüyolar size yavaş yavaş ve sağlıklı şekilde kilo kaybettirecektir.

Dr. Mehmet Öz’den Sirkeyle Zayıflama

Kilo kaybetmenizi sağlayacak aynı zamanda zararsız sayılan bir yöntem de sirkeli su ile zayıflamadır. Ancak bu yöntem de mide rahatsızlığı olanlar için önerilmediği gibi kullanılırken aşırıya kaçılmamalıdır.

Dr. Mehmet Öz’ün sirkeli zayıflama tarifi düşünüldüğünde sirkeli su da oldukça işe yarayacaktır. Dr. Öz,  bir bardak portakal, greyfurt ya da ananas suyuna ekleyeceğiniz iki yemek kaşığı organik elma sirkesi ve bir yemek kaşığı bal karışımının yemekten önce içilmesini önermiş ve yağ yakımı ile kilo vermede etkili olduğunu söylemişti. Bu tarif dört mevsim uygulamaya müsait olmasa da sirkeli su her mevsim uygulanabilen daha kolay bir yöntem.

Sirkeli Su İle Zayıflama

Sirkeli su ile zayıflama aslında çok pratik ve etkili bir yöntemdir. Bir bardak suya katacağınız 1 yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 çay kaşığı bal ile oluşturacağınız karışımı yemeklerden önce içerek zayıflamanız mümkün. Ancak burada dikkat etmeniz gereken şey işlenmiş gıdalar yerine organik ürün kullanmak. Evde yapacağınız elma sirkesi ile doğal bal kullanımı ideal olacaktır.

Dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise bu karışımı her yemekten önce içmek yerine bazı öğünlerde içmek olmalıdır. Her öğünde bu karışımı içmenin bir zararı yoktur ancak belki mide bulantısına ya da aşırı iştahsızlığa neden olarak halsiz düşmenize neden olabilir. Bu nedenle ya her sabah aç karnına içmek ya da her akşam yemeğinden önce içerek akşamları daha az yemeyi sağlamak ideal bir çözüm olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.