Vipbakim

Yeşil Çay Nasıl Zayıflatır?

Yeşil Çay Nasıl Zayıflatır?

Yaz neredeyse yarı yüzünden fazlasını gösterdi. Bizlerde yazın bu telaşı çerçevesin de aklımıza geleni yapmakla yapmamak arasına takılıp kaldık. Elbette yazın gelmesi, kilolardan kurtulmak ve olduğumuz kilodan daha az bir kiloya gelmeyi bize çağrıştırıyor. Kilo vermek adına ne yapılabilir diye sorduğumuz zaman, son zamanların en çok kullanılan yöntemlerinden birisi olan; yeşil çay ile zayıflama tekniği karşımıza çıkıyor. Pekala yeşil çay nasıl zayıflatır, buna bakacağız.

Yeşil Çay Ne Zaman İçilir?

Zayıflamak adına yapmanız gereken birçok faktör bulunur. Özellikle de zayıflamak için diyet yapmak ve yanında bir takım formüller geliştirmek oldukça önemlidir. Bunlardan birisi de şüphesiz ki; yeşil çay formülü olarak karşımıza çıkmaktadır. Yeşil çayı herkes içmemelidir. Gerek kalp ve damar rahatsızlığı olan gerek ise de yaşın biraz daha geçmiş olan kimseler, yeşil çay içtiği zaman bu durumun yan etkilerini görebilmektedir. Yeşil çayın içerisinde kafein olduğu gerçeğini unutmamak gerekmektedir. Bu bağlamda ise akşam saat 19:00 saatlerinde içilmesi en doğru seçenek olacaktır.

Yeşil Çay Nasıl Zayıflatır, Ne Kadar İçilir?

Aslına bakarsanız kendinize göre ayarlayabileceğiniz bir düzen çerçevesinde, ne kadar içtiğinizi veya içeceğinizi düşünebilirsiniz. Öneri olarak ne kadar içilebilir diye düşündüğünüz zaman ise; gün 3-4 fincan civarında içilmesi, kilo vermek isteyenler için ideal görülmektedir. Ne zaman içtiğiniz pek de önemli olmamakla birlikte aynı zamanda da yemeklerden önce içmek; hem iştahınızı azaltacak hem de metabolizmayı hızlandıracaktır.

Yeşil çayı kullanırken ara öğün olarak düşünebilirsiniz. Bu sayede ara öğünler daha etkili geçecektir ve kilo verimi daha çok kolaylaşacaktır.

Yeşil Çay Nasıl Yapılır?

Siyah çayı nasıl demliyor iseniz; aynı şekilde yeşil çayda bu tarzda demlenmeli ve servis edilmelidir. Aktarlarda satılan yeşil çaylardan alabilirsiniz. Hazır, sallama olarak satılan çaylar pek sağlıklı olmamakla birlikte, aynı zamanda etkisi de az olmaktadır. Eğer sadece bir bardak olarak yapacaksanız; bir bardağın içerisine yeşil çayı ekleyerek, sıcak suyu üzerine boşaltabilirsiniz. Kış günlerinde bardaklar soğuk olacağından, önceden bardağı sıcak sudan geçirmek çok daha etkili olacaktır. Bu yöntem çayın demlenme süresini de kısaltacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.