Vipbakim

Bilimsel Olarak Kanıtlanmış 7 Zayıflama Yöntemi

Bilimsel Olarak Kanıtlanmış 7 Zayıflama Yöntemi

Zayıflamak için Sadece kendi ülkenize ait çabalarla değil bütün dünya ne yapıyor bunları öğrenerek işe başlayabilirsiniz. Çünkü her ülkenin farklı bilinmeyen zayıflama yöntemleri var. İşte yurt dışında çıkan bir derginin araştırma sonucu Zayıflamanın yolları bayanlara çözüm sunuyor.

 

Zayıflamanın Yolları

1 –Zayıflamak için : Doymadan Yemek Yemeyi Bırakın

% 60 doyma oranınız sizin için yeterli bir miktardır. Yüzde yüz doyarak sofradan kalkmayın. Sofradan aç kalkmanız miğdenizin küçülmesinde  etkin rol oynayacaktır. Japonlarda yapılan araştırmaya göre vücut kitle indekslerinin değeri aşağı yukarı 21,5tur. Pantolonunuz sizi rahatsız edene kadar yemek yiyebilirsiniz. Diyet uzmanlarına göre tokluğunuzu ilk hissettiğiniz an sofradan kalkmanız gerekiyor.

 

2 –Zayıflamak için : Tükettiğiniz Yağlara Dikkat Edin

Akdeniz bölgesinde diyet yapanların temel kuralı zeytinyağı tüketmektir. Aynı zamanda zeytinyağı dışında kanola yağıda  oldukça sağlıklı bir yağ olup sebze yemeklerinde de lezzeti iki katına katlıyor. Böylece sebze tüketimi artarken ekmek ihtiyacı duymuyorsunuz.

 

3 – Zayıflamak için: Sadece Yemeğe Konsantre Olun

Amerikalılar hiçbir zaman televizyon ya da bilgisayar karşısında yemek yemiyor. Bu alışkanlıkları aileden kaynaklanıyor. Japonlarda ise yolda yürürken yemek yiyenleri görgüsüz olarak adlandırıyorlar. Japonya da ayrıca arabalarında sıvı tutacağı da bulunmuyor. Fransa’da ise araba sürerken kahve tüketmek sakıncalı. Fransa’da aynı zamanda elde gezerken yemek yenmiyor. Ekstra uğraşlarla ilgilenirken yiyecek ya da içecek tüketmek size sandığınızdan fazla kalori olarak geri döner. Siz hissetmeden gereğinden fazla yersiniz.

 

4 – Zayıflamak için:  Hareket Edin

Akdeniz ve Asya’daki insanlar zamanlarının çoğunu hareket halinde geçirdiklerinden sebep kilo almıyorlar. Günlük spor yapmıyorlar sadece yaşantılarında hareket hep var sürekli yürüyorlar.

 

5 – Zayıflamak için: Düzenli Beslenin

Düzenli yemek tüketen bayanlar hiç kilo almıyorlar. Örneğin Fransa’da bayanlar öğünlerini hiç aksatmazlar bu yüzden her daim fit ve güzeller. Öğün atladığınızda kendinizi hafiflemiş hissedebilirsiniz ancak bir sonraki öğünde yeme oranınız daha fazla olacaktır. Buda miğdenizin genişlemesine yardımcı olur. Kahvaltıyı ihmal etmeyin. Unutmayınki kahvaltı ile gün içinde gereken enerjinizi alıyorsunuz.

 

6 – Zayıflamak için: Akşam Yemekleri Hep Beraber Yenmeli

Toplu ortamda yenilen yemek aile ve arkadaşlarla oturulan sofra daha keyifli olur ve çok yeme hissinizi ortadan kaldırır. Kalabalıkta kibarlık adına daha dikkatli yemek yenir ve bir kişinin sofradan doyup kalkması diğerlerini de teşvik eder.

 

7 – Zayıflamak için: Acıkmadığınız Sürece Ara Öğünlerden Uzak Durun

Stresin, yalnızlığın, korkunun, can sıkıntısının yemek yeme isteğini arttırdığını biliyoruz. Bunları aşmanız sizin elinizde. Kendinize farklı aktiviteler edinin. Spor yürüyüş arkadaşlarla sinemaya gitmek sizi rahatlatacaktır .

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.